Pustina PA začíná za...

Kostýmy

Nedílnou součástí našeho larpu jsou kostýmy. Pomáhají navozovat atmosféru, slouží jako rozlišovací prvek, umožňují v sobě ukrývat a přenášet nutné vybavení a výzbroj a občas jsou i zdrojem humorných nebo děsivých situací. Význam kostýmu pro hru rozhodně nepodceňujeme a proto trváme na zachování nějaké rozumné kostýmové úrovně. Uvědomujeme si, že ne každý je rozená švadlenka, popřípadě má doma ve skříni tiskárnu na peníze, na druhou stranu s trochou šikovnosti, dostatkem času a pár korunami v kapse lze vyrobit luxusní kostým, stačí nad tím zapřemýšlet!

Pustina PA jako základní schéma pro kostýmy používá diesel punk, na druhou stranu jsme otevřeni všem nápadům a kostýmům od Mad Maxe po Stalkera. Ovšem s určitými limity. Riflovinu v našem světě nikdo nevynalezl, takže se nesnažte si ji brát jako součást kostýmu. Pro veškeré pustinské military čerpejte inspiraci v uniformách a vybavení mezi léty 1920-1945. Moderní maskovací vzory nejsou povoleny! Pokud si hodláte tvořit kostým vojáka/žoldáka mimo Pakt a Syndikát, využijte například zlaté dobré jehličky nebo spáchejte homemade maskáč. Taktéž nejsou povoleny moderní taktické vesty - jedinou výjimku tvoří Syndikát. Použití sumkových nosičů a chest rigů není omezeno, opět ale nepoužívejte moderní maskovací vzory...

Ve hře platí kostýmová povinnost pro následující skupiny:

Pakt - Základem kostýmu je uniforma vz. 85. Doplňky v zelené, hnědé nebo olivové barvě. Součástí kostýmu je helma nebo zelený baret.

Syndikát - Základem kostýmu jsou černé kalhoty a blůza (doporučujeme BDU nebo SFU), doplňky mohou být v černé, šedé nebo modré barvě. Na hlavě černá helma nebo modrý baret. Vojska Syndiktu mají povoleny jednoduché taktické vesty (žádný IBA).

ADF (Asylum Defense Forces) - Povinnost je červený baret nebo zelená tropická helma.

Řád Eliiných dcer - Pokud jste členy Řádu, pak víte, co si máte vzít.

Připravujeme pro vás Dokument o kostýmech na Pustině PA, který se bude kostýmům věnovat podrobněji.

Abychom vám to namáhání mozku trošku usnadnili, máme tu pro vás pár linků, pod kterými se dozvíte spoustu zajímavých informací, najdete mnoho návodů a přehršel inspirace: